A A A

Teksańczyk skazany za wirtualny bazar

4 listopada 2010, 11:25
Teksańczyk skazany za wirtualny bazar

Dwudziestoczteroletni Teksańczyk został skazany za sprzedaż nielegalnego oprogramowania wartego ponad milion dolarów.

Sąd Najwyższy skazał Todda Alana Cooka z Wichita Falls na 18 miesięcy więzienia za naruszenie praw autorskich. Mężczyzna sprzedawał nielegalne oprogramowanie, zgromadził w ten sposób majątek przekraczający milion dolarów. Poza karą pozbawienia wolności, Teksańczyk musi dodatkowo zapłacić 599 771 dolarów odszkodowania.

Od lipca 2006 do maja 2008 r., Todd Alan Cook, jego ojciec Robert D. Cook i jeszcze jedna osoba zarządzali kilkoma stronami internetowymi, które zajmowały się sprzedażą nielegalnego oprogramowania. Większość sprzedawanych programów stanowiły pirackie wersje pakietów Adobe.

Skazany administrował stronami, które znajdowały się na serwerach Yahoo. Pirackie programy popularyzował za pomocą reklam Googla, a płatności odbywały się przy użyciu Paypala i usługi Google Checkout.

W maju i październiku 2007 roku agenci federalni zakupili nielegalne oprogramowanie ze stron Cooka. W kwietniu 2008 roku Yahoo wysłało Cookowi powiadomienie o konieczności zawieszenia nieprzepisowej działalności w sieci. Kilka dni później Teksańczyk stworzył nową stronę internetową, na której oferował sprzedaż pirackich aplikacji. W połowie maja skorzystał z niej agent federalny z Wirginii kupując Adobe Creative Suite 2 Premium. Wszystkie te akcje stanowiły dowody, które potwierdziły przestępstwa Cooka i doprowadziły do jego skazania.

Jedenastego marca bieżącego roku ojciec skazanego - Robert D. Cook przyznał się do współudziału w przestępstwie. Termin jego rozprawy wyznaczono na trzeciego grudnia.

Foto: stock.xchng / omernos


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto