A A A

Telewizory Philips z platformą Saphi

30 maja 2019, 10:00
Wśród najpopularniejszych systemów Smart TV znajduje się m.in. Android, ale producenci telewizorów tworzą także własne rozwiązania. Jednym z nich jest należąca do marki Philips TV platforma Saphi łączącą wydajność i łatwość użytkowania, a wszystko to w przystępnych cenowo urządzeniach.
Telewizory Philips z platformą Saphi

Hasło Smart TV znane jest większości posiadaczy dzisiejszych telewizorów. Systemy oparte o Android oferują wiele zaawansowanych funkcji. Nie wszystkim użytkownikom zależy jednak na rozbudowanej ofercie gier czy aplikacji. Zespół inżynierów Philips TV zaprojektował od podstaw platformę, która jest prosta, przejrzysta i pozwala na intuicyjny i szybki dostęp do szeregu aplikacji z treściami wideo na żądanie. W ten sposób użytkownicy mogą w łatwy sposób korzystać z zasobów takich platform jak Netflix, Player, Ipla czy CDA.pl, przeglądać internet czy odtwarzać materiały na YouTube. Co więcej, od 2018 r. modele z serii 6000 zapewniają streamowanie z serwisu YouTube w jakości HDR.

Lista aplikacji dostępnych na platformie Saphi, która swoją nazwę wzięła od słowa sapphire czyli szafir, nie kończy się na tych wymienionych wyżej. Znaleźć można też takie pozycje jak Deezer, Tuba.fm, Euronews i wiele innych. Saphi wyposażono także w przeglądarkę internetową oraz player do odtwarzania multimediów z pamięci masowej. A zatem wszystko to, czego użytkownik oczekuje od nowoczesnego telewizora w połączeniu z szybkością działania i prostym interfejsem, z którym poradzi sobie nawet dziecko.

Prostota i funkcjonalność na pierwszym planie

Saphi to rozwiązanie, które charakteryzuje przejrzystość menu i łatwość użytkowania. Pozwala nawet mniej zaawansowanym użytkownikom swobodnie korzystać z zalet Smart TV w podstawowym wymiarze. Charakterystyczny dla platformy układ kafelkowy jest prosty, czytelny i co najważniejsze szybki. Menu składa się z 3 poziomów. Pierwszy dzieli się na poszczególne sekcje, w których użytkownik znajdzie m.in. źródła sygnału, aplikacje, ustawienia. Kolejny poziom w układzie kafelkowym pozwala na sprawne odnalezienie interesującego tematu czy funkcji, a na ostatnim można zobaczyć podgląd dla wybranych aplikacji, np. rekomendowane treści VoD.

Telewizory działające na platformie Saphi pozwalają również na odtwarzanie treści z zewnętrznych nośników. Tradycyjnie, po podłączeniu urządzenia za pomocą kabla, ale też bezprzewodowo poprzez Miracast. To standard, dzięki któremu możemy powielić obraz z urządzenia mobilnego na ekranie telewizora, korzystając z Wi-Fi.

Platforma Saphi dostępna jest w modelach z serii 5000 i 6000 wprowadzonych na rynek w latach ubiegłych. W kolekcji telewizorów Philips na rok 2019 platformę znajdziemy w modelach 6504/6554, 6704/6754 oraz 6804. Urządzenia zaczną pojawiać się w sprzedaży od czerwca tego roku, w cenach rekomendowanych zaczynających się od 1799,00 do 4999,00 zł. Ceny będą zależały od wybranego modelu i przekątnej ekranu.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto