A A A

Ten rodzinny filmik to prawdziwy hit

26 maja 2021, 07:00
Wirusowe wideo z YouTube'a sprzedane za 760 tysięcy dolarów
Ten rodzinny filmik to prawdziwy hit

Za pomocą niewymienialnych tokenów można sprzedać dowolne cyfrowe dzieło

 

„Charlie Bit My Finger" został nakręcony w 2007 roku i obejrzany na You Tube'ie ponad 882 miliony razy.

Widzimy, jak obaj bracia bawią się razem na kanapie, gdy nagle trzyletni Harry Davies-Carr żartobliwie wkłada palec do ust swojego rocznego braciszka i wypowiada słynną kwestię: „Charlie mnie ugryzł!". Rodzice, którzy nakręcili film postanowili wystawić go na aukcji w postaci NFT (non-fungible token). Klip osiągnął cenę 760 tysięcy dolarów.

Niewymienialna kryptograficzna moneta, bazująca na blockchainie, robi teraz furorę w sieci. Za pomocą NFT można kupować lub sprzedawać dowolne cyfrowe obiekty, a niewymienialne tokeny mogą zawierać cokolwiek – od cyfrowych obrazów, przez animowane GIF-y, tweety i filmy wideo po przedmioty z gier komputerowych. Po sprzedaży rodzina obiecała usunąć wideo z platformy społecznościowej.

fot. HDCYT / YouTube


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto