A A A

Tencent współpracuje z platformą Douyin

15 listopada 2021, 12:00
Użytkownicy Douyina, chińskiego odpowiednika TikToka, będą mogli przygotowywać i publikować krótkie filmy na bazie należących do Tencenta klipów chronionych prawami autorskimi.
Tencent współpracuje z platformą Douyin

Dogadani po rządowej naganie

Jest to bardzo istotna zmiana: internetowi giganci do niedawna jeszcze byli skonfliktowani. Spory zakończono po latach i serii nagan ze strony chińskich organów regulacyjnych za praktykę „zamurowanych ogrodów" („walled gardens"), która uniemożliwia udostępnianie łączy i usług rywali na ich platformach.

Posunięcie Tencenta spełnia wymagania chińskich organów regulacyjnych dotyczące stworzenia otwartego internetu – poinformowali przedstawiciele Douyina, dodając: „cieszymy się, że treści chronione prawem autorskim Tencenta mogą być udostępniane na naszej platformie".

Firma Douyin, należąca do koncernu ByteDance, ogłosiła że otrzymała od Tencenta prośbę o połączenie jej platformy z własnym serwisem. Pozwoli to użytkownikom Douyina na edytowanie chronionych prawem autorskim filmów i programów telewizyjnych Tencenta w celu tworzenia klipów wideo.

Tencent testuje projekt, który ma stopniowo umożliwiać zewnętrznym autorom wykorzystywanie w utworach niektórych treści chronionych prawem. Wysłał w tym celu zaproszenia do współpracy innym platformom.

fot. Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto