A A A

Teslę kupisz za kryptowalutę

17 stycznia 2022, 14:40
Elon Musk napisał, że za tesle będzie można płacić dogecoinem.
Teslę kupisz za kryptowalutę

Szef Tesli Elon Musk poinformował na Twitterze, że pojazdy koncernu będzie można kupować za dogecoiny. Wiadomość spowodowała wzrost wyceny tej kryptowaluty o 9 proc.

O możliwości płacenia za tesle dogecoinami Musk pisał już w grudniu 2021 r. Teraz zostało to oficjalnie potwierdzone. Tesla informuje, że nadpłaty w kryptowalucie nie będą zwracane. Firma nie zwróci też przelanych dogecoinów, jeżeli klient zrezygnuje z zakupu. Inaczej jest w przypadku zamówień za tradycyjną walutę. Można je anulować w ciągu 30 dni i otrzymać zwrot wpłaconej kwoty.

Dogecoin to kolejna cyfrowa waluta, która ma być akceptowana w Tesli jako środek płatniczy. W 2021 roku firma planowała sprzedaż pojazdy za bitcoiny, jednak wycofała się z tego pomysłu ze względu na opinie, że wydobywanie tej waluty odbywa się ze szkodą dla środowiska. Dogecoin jest podobno pozbawiony tej wady.

fot. Blomst – Pixabay

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto