A A A

ThinkPad X1 Carbon - superlekki ultrabook

9 stycznia 2014, 09:16
ThinkPad X1 Carbon - superlekki ultrabook
Lenovo wprowadzi na rynek ThinkPada X1 Carbon trzeciej generacji. Będzie to najlżejszy na świecie 14-calowy Ultrabook.

Najnowszy X1 Carbon oferuje też udoskonalony obraz i obsługę dotykową. Wyświetlacz ColorBurst prezentuje ostrzejszy i jaśniejszy obraz o wyższej rozdzielczości i szerszym kącie widzenia, co można docenić podczas zarówno oglądania filmów, jak i tworzenia prezentacji. Użytkownikom często podróżującym przyda się natomiast technologia Rapid Charge, dzięki której nowy X1 Carbon można naładować w 80 proc. w ciągu jednej godziny. Bateria wystarcza na nawet 9 godzin działania (o ponad 70 proc. dłużej w porównaniu z modelem poprzedniej generacji). Nowy X1 Carbon ma też opcjonalnie wbudowaną funkcję 4G, dzięki czemu zapewnia użytkownikom wszystkie opcje łączności, z których mogą korzystać niezależnie od miejsca.

Nowy X1 Carbon łączy się ze stacją dokującą za pośrednictwem złącza OneLink, które eliminuje konieczność stosowania wielu różnych kabli. Przy użyciu stacji dokujących ThinkPad OneLink można korzystać z zasilania, łączności z siecią Gigabit Ethernet oraz dwóch wyświetlaczy za pośrednictwem jednego przewodu.

Nowy X1 Carbon jest wyjątkowo lekki - waży 1,27 kg, a jednocześnie niemal niezniszczalny. Obudowa jest wykonana ze stosowanego w samochodach wyścigowych i lotnictwie włókna węglowego. Waży ono mniej niż magnez i aluminium, a jest mocniejsze od obu tych metali.

Modele ThinkPad X1 Carbon będą dostępne od końca stycznia w cenach od 1299 dol. W Polsce sprzęt pojawi się w sprzedaży w lutym 2014

Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto