A A A

Tłumacz Google będzie transkrybował mowę w czasie rzeczywistym

18 marca 2020, 14:25
Nie jesteś poliglotą? Nie martw się! Teraz wystarczy aplikacja, by rozumieć osoby mówiące w obcym języku.
Tłumacz Google będzie transkrybował mowę w czasie rzeczywistym

Wczoraj (17 marca) Google udostępnił funkcję tłumacza, która pozwala transkrybować tekst mówiony w obcym języku. Działa ona płynnie w czasie rzeczywistym: jedna osoba mówi, druga odczytuje na swoim telefonie przekaz przetłumaczony na zrozumiały dla odbiorcy język.

Usługa będzie wprowadzana w ciągu kilku najbliższych dni. Na razie obsłuży dowolną kombinację ośmiu języków: angielskiego, francuskiego, niemieckiego, hindi, portugalskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i tajskiego.

Aby sprawdzić, jak to działa, trzeba przejść do aplikacji Tłumacz na Androida (potrzebne są najnowsze aktualizacje), nacisnąć ikonę „Transkrybuj" na ekranie głównym i wybrać języki – źródłowy i docelowy – z menu rozwijanego u góry. Wstrzymanie i wznowienie transkrypcji następuje poprzez dotknięcie ikony mikrofonu. Aplikacja umożliwia też zobaczenie oryginalnego zapisu, zmianę rozmiaru tekstu i wybór ciemnego motywu.

Na razie funkcja transkrypcji działa najlepiej w cichym otoczeniu, gdy mówi jedna osoba. W innych sytuacjach może dać różny efekt, choć firma pracuje nad tym, by w przyszłości jak najlepiej oddawała istotę komunikatów nadawanych w różnych warunkach. Na razie aplikacja dostępna jest tylko dla systemu Android, jednak firma zapowiada, że w przyszłości opracuje też wersję na iOS-a.

fot. Google

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto