A A A

Tradycyjny telewizor ”inteligentniejszy” od Smart TV

11 kwietnia 2014, 13:45
Firma Gembird, dostawca akcesoriów komputerowych, poszerzyła swoją ofertę o nową przystawkę, która umożliwia rozbudowanie telewizora o funkcje Smart TV.
Tradycyjny telewizor ”inteligentniejszy” od Smart TV

Tradycyjny odbiornik z podłączoną przystawką Gembird posiada więcej funkcji niż fabryczny Smart TV. Inteligentne telewizory umożliwiają bowiem pobieranie tylko aplikacji danego producenta, natomiast przystawka daje dostęp do każdej aplikacji, znajdującej się w sklepie Google Play. Wystarczy tylko połączyć ją z Internetem za pomocą wbudowanej anteny Wi-Fi. Dodatkowo producent fabrycznie wgrał najpopularniejsze aplikacje. Użytkownik może, więc natychmiast po podłączeniu przystawki do telewizora skorzystać z przeglądarki Chrome, serwisu YouTube, komunikatora Skype czy portalu Facebook.

Gembird TV Dongle napędza czterordzeniowy procesor RG3188 o taktowaniu 1,8 GHz. Pamięć operacyjna to 1 GB. Użytkownik dostaje więc urządzenie o specyfikacji i wydajności odpowiadającym współczesnym tabletom. Przystawka łączy się z telewizorem za pomocą interfejsu HDMI. Posiada port USB oraz wbudowany Bluetooth, co umożliwia podłączanie akcesoriów komputerowych tj. klawiatura, myszka czy słuchawki. Gembird TV Dongle posiada 8 GB pamięci Flash, którą można rozszerzyć o kolejne 32 GB za pomocą karty micro SD. Na urządzeniu można więc przechowywać różnego rodzaju pliki. Przystawka obsługuje wszystkie formaty video zgodne ze standardem DLNA i wyświetla je w formacie Full HD. Zasilanie czerpie z telewizora lub załączonego zasilacza.

Cena i dostępność

Gembird HDMI SmartTV Dongle SMP-TVD-002 dostępny jest w ofercie dystrybutora - firmy Impakt. Sugerowana cena detaliczna to 293 zł brutto.

Specyfikacja techniczna

Procesor: RK3188 ARM Cortex A9 z quad -core , do 1,8 GHz + 1080P mediów + akcelerator grafiki 3D, Mali400 z podwójnym GPU

DRAM: 1GB

System operacyjny: Android 4.2

Wbudowana pamięć: 8GB Flash

Pamięć zewnętrzna: karta MicroSD (max. 32 GB)

WiFi: 802.11 b/g/n

USB: 1 x USB 2.0 (obsługa OTG)

Rozdzielczość video: Full HD (1920x1080p),

Formaty video: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 ASP, DivX3, DivX4, DivX5, Xvid, H.264, H.263, VC-1, RV30/40, WMV, RealVideo

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto