A A A

Tryb bezpieczny na Twitterze

2 września 2021, 12:30
Platforma mikroblogowa rozpoczyna testowanie tzw. Safety mode – nowego mechanizmu blokowania natrętów.
Tryb bezpieczny na Twitterze

Tygodniowy ban z automatu

Część użytkowników Twittera zaczyna sprawdzać działanie funkcji nazwanej „trybem bezpiecznym" (Safety mode) – poinformowano w firmowym blogu platformy.

Po włączeniu trybu bezpiecznego automatycznie blokowane są komunikaty osób wysyłających do użytkownika niechciane, szkodliwe lub obraźliwe wiadomości. Blokada trwa siedem dni i nie jest nakładana na osoby obserwowane przez właściciela konta uaktywniającego Safety mode (ani na konta często oglądane).

Osoby tymczasowo zablokowane nie mogą ponadto śledzić konta blokującego, widzieć jego tweetów ani wysyłać mu bezpośrednich wiadomości.

Twitter pozwala sprawdzić informacje o postach oznaczonych w trybie bezpiecznym i wyświetlić szczegóły tymczasowo zablokowanych kont. Przed zakończeniem każdego siedmiodniowego okresu blokady użytkownik otrzymuje powiadomienie z podsumowaniem tych informacji.

Blokady nałożone przez pomyłkę można cofnąć.

Testy nowej funkcji są prowadzone w małej grupie osób korzystających z wersji beta aplikacji Twittera na iOS-a, Androida (w wydaniu angielskim) oraz na stronie Twitter.com. Grono testerów ma zostać powiększone w najbliższych miesiącach.

fot. Twitter


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto