A A A

Twardziel Panasonica dla mobilnych już na półkach

13 września 2019, 09:50
Toughbook 55 to sprzęt do zadań specjalnych. Sprawdź, dlaczego.
Twardziel Panasonica dla mobilnych już na półkach

Toughbook 55 to, jak sama nazwa wskazuje, twardy zawodnik. Został zaprojektowany z myślą o osobach często przemieszczających się. Cztery mikrofony zapewniają współczynnik rozpoznawania głosu wynoszący 98 procent, a głośniki stereo o mocy 92 dBA ułatwią prowadzenie rozmów podczas jazdy. Wizualnie sprzęt ten przypomina elegancki, biznesowy notebook, jednak może się poszczycić większą mocą i odpornością. Urządzenie klasy semi-rugged waży nieco ponad 2 kg, zniesie upadek z wysokości około metra (a więc może pracować na nim nawet Spiderman podczas akcji) i działa w szerokim zakresie temperatur: od -20 do +60 stopni Celsjusza (czyli odpowiedni także dla Sub-Zero i Hellboya).

Interesującym dodatkiem w notebooku jest przednie gniazdo rozszerzeń umożliwiające zintegrowanie czytnika linii papilarnych, RFIP czy czytnika Smart Card. Ponadto do komputera można dołączyć drugą baterię, dzięki czemu czas działania urządzenia bez jego ładowania zwiększy się z dwudziestu do czterdziestu godzin. Notebook jest też wyposażony w mechanizm (tzw. hot swap), który pozwala na dodawanie i wymianę elementów, jak np. wspomniana wyżej bateria, bez konieczności wyłączania urządzenia.

Toughbook 55 współpracuje ze stacją dokującą poprzedniego modelu (Toughbook 54), dzięki czemu zastąpienie starego urządzenia nowym nie wiąże się w tej kwestii z dodatkowymi kosztami. Udogodnieniem jest także możliwość wyboru trzech dodatkowych portów przy zakupie urządzenia. Dla zwiększenia komfortu pracy w mniej przychylnych warunkach udoskonalona została także klawiatura. W nowym modelu znajdziemy więc izolowane klawisze i litery wykończone żywicą oraz opcjonalne, zmieniające kolor podświetlenie klawiatury. Natomiast wyposażony w kamerę 2 MPix ekran (do wyboru HD, Full-HD oraz dotykowy Full-HD) notebooka może być obsługiwany dotykowo – nawet w rękawicach roboczych. Do urządzenia dodano także rysik.

Producenci zadbali nie tylko o wizualne aspekty notebooka. Wzmocniony Toughbook 55 oprócz pyło- i wodoszczelności oraz procesora Intel Core i5 vPro ósmej generacji wyróżnia się także zwiększonym poziomem bezpieczeństwa.

Toughbook 55 jest w sprzedaży od września.

fot. Panasonic

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto