A A A

TwinMOS przestaje produkować RAM

11 kwietnia 2008, 13:05
TwinMOS przestaje produkować RAM

Jak podaje serwis DigiTimes, tajwański producent pamięci, firma TwinMOS, już za cztery dni – 15 kwietnia – zamierza całkowicie zaprzestać produkcji modułów DRAM.
Do zatrzymania linii produkcyjnych skłoniły firmę rekordowo niskie ceny pamięci RAM, utrzymujące się od kilku miesięcy. W tym czasie TwinMOS bronił się przed zatrzymaniem produkcji, reorganizując firmę i szukając chętnych do przejęcia posiadanych fabryk – utrzymanie zakładów produkcyjnych to ogromne koszty, większe nawet niż ich wybudowanie. Niestety, działania nie przyniosły pożądanych skutków i po 10 latach istnienia firma poświęci się całkowicie produkcji pamięci typu flash.

Moduł DRAM TwinMOS

Popularne, także w naszym kraju, RAM-y marki TwinMOS stopniowo znikną ze sklepowych półek. Jeżeli ceny pamięci DRAM w ciągu kolejnych kilku miesięcy nie pójdą w górę, w ślady tajwańskiego koncernu mogą pójść kolejni producenci.

Źródło: DigiTimes


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto