A A A

Twitter: napomnienia na całym świecie

29 września 2020, 08:15
Platforma mikroblogowa wdroży powszechny mechanizm utrudniający automatyczne przesyłanie artykułów.
Twitter: napomnienia na całym świecie

Przeczytaj, zanim się podzielisz

Od pierwszej połowy czerwca br. część użytkowników Twittera zaczęła informować, że otrzymuje komunikaty zachęcające do przeczytania artykułu przed poleceniem go komuś innemu. Niebawem będą one pokazywane wszystkim osobom korzystającym z platformy mikroblogowej.

 

Świadoma dyskusja

Zachęty do przeczytania artykułu oglądali ci użytkownicy, którzy zdecydowali się kliknąć towarzyszącą informacji ikonę „Podziel się" (RT) bez odczytywania treści. Mechanizm ten działał początkowo tylko w przypadku aplikacji Twittera uruchamianej na smartfonach z systemem Android. Operatorzy serwisu pisali: „aby pomóc w promowaniu świadomej dyskusji, testujemy nową podpowiedź w systemie Android – kiedy prześlesz dalej artykuł, którego nie otwierałeś na Twitterze, możemy zapytać, czy chcesz go najpierw otworzyć".

Obecnie faza testów została zakończona. Z komunikatu opublikowanego na osi czasu zespołu Twitter Communications wynika, że zachęty przełożyły się na zwiększenie o 40% liczby kliknięć odsyłacza prowadzącego do artykułu; o 33% wzrósł odsetek użytkowników czytających artykuł przed retweetowaniem go, zaś część osób straciła chęć podawania go dalej. Ponieważ wynik testów uznano za sukces, nowa funkcja wkrótce zacznie działać na całym świecie.

fot. Twitter, Gerd Altmann – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto