A A A

Twórcy pirackich serwisów streamingowych zatrzymani

16 grudnia 2019, 13:15
FBI odniosło sukces w walce z łamaniem praw autorskich. Działania amerykańskiej policji przyczyniły się do zamknięcia dwóch największych serwisów z pirackimi filmami.
Twórcy pirackich serwisów streamingowych zatrzymani

Agenci federalni doprowadzili do zamknięcia dwóch największych pirackich serwisów streamingowych w USA: iStreamItAll oraz Jetflix. Pierwszy zawierał 118 tysięcy odcinków różnych seriali oraz 11 tysięcy filmów – jest to więcej, niż zawiera Netflix, Amazon Prime czy Hulu. iStreamItAll miał też więcej od nich płatnych subskrybentów. Jetflix z kolei transmitował bez licencji płatne kanały telewizyjne. Pozwalał przy tym pobierać lub przechowywać w pamięci transmitowane na różnych kanałach programy.

Wraz z zamknięciem stron zatrzymano w Las Vegas osoby odpowiadające za ich prowadzenie – 36-letniego Darryla Polo oraz 40-letniego Luisa Villarino. Obaj mężczyźni przyznali się już do nielegalnej działalności. Pierwszy z nich wyznał, że na prowadzeniu pirackich witryn zarobił milion dolarów. Polo poinformował też, że iStreamItAll korzystało z zaawansowanego oprogramowania do globalnego przeszukiwania stron, pobierania nowych materiałów, a następnie wysyłania ich na serwery (te właśnie zostały namierzone w Kanadzie). Programista będzie odpowiadał także za działalność kilku mniejszych serwisów oraz pranie brudnych pieniędzy.

Obaj zatrzymani mają usłyszeć wyrok w marcu przyszłego roku w sądzie w Wirginii. To jednak nie koniec zatrzymań w tej sprawie. W lutym 2020 roku przed sądem stanie też kilku wspólników Darryla Polo i Luisa Villarino.

fot. FBI

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto