A A A

Type-C - nowa generacja USB

4 grudnia 2013, 13:49
Type-C - nowa generacja USB

W połowie 2014 roku na rynku pojawi się następca USB 3.1 - złącza Type C. Oprócz szybszego transferu wreszcie będzie można włożyć urządzenie do portu USB w dowolnym położeniu. Inaczej mówiąc - USB podłączymy zawsze za pierwszym razem.

Nad nowym standardem pracuje USB 3.0 Promoter Group. Obiecano nam transfer na poziomie USB 3.1, mniejszą wtyczkę (wielkość micro USB) i możliwość wykorzystania jej w każdym urządzeniu, rozpoczynając od tabletów, telefonów, laptopów i tak dalej. Wtyczka ma działać w dowolnym położeniu, będzie uniwersalna - zatem koniec problemów z szukaniem "strony, którą można ją włożyć do portu". To rozwiązanie znamy z urządzeń Apple i ich technologii Thunderbolt.

Type-C zadebiutuje w połowie następnego roku. Na razie nie ma więcej szczegółów.

Fot. Svilen Milev, stock.xchng


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
8 grudnia 2013, 13:04
Witam! Skoro USB 3.1 ma być wielkości microUSB, to pewnie trzeba będzie wymieniać wszystkie sprzęty podpinane pod USB (drukarki, skanery, aparaty cyfrowe, dyktafony cyfrowe, odtwarzacze mp3/mp4, itp.)?:oczy: No chyba, że jakaś firma wymyśli coś w rodzaju adaptera USB 3.0 <-> USB 3.1.
avatar
przemekgaj2
4 grudnia 2013, 22:28
Thunderbold bez problem&oacute;w z szukaniem strony? Czy autor tekstu widział taki port? Z tego co mi wiadomo i jak tak na niego patrzę to dolne rogi portu są \&quot;ścinane\&quot; i nie da się go włożyć odwrotnie.
raxer
raxer
4 grudnia 2013, 20:45
Autorem tego pomysłu jest nasz rodak. Ciekawe ile dostanie tantiemu za wprowadzenie jego dzieła w światowy standard Chodzi oczywiście o wkładanie urządzeń USB z obu stron.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto