A A A

Uboższa wersja CES w przyszłym roku?

22 grudnia 2021, 14:00
Kolejne koncerny technologiczne rozważają rezygnację z udziału w targach.
Uboższa wersja CES w przyszłym roku?

Do normalności daleko

Organizatorzy największych na świecie targów elektroniki i nowych technologii, tradycyjnie odbywających się w styczniu (najbliższe mają się zacząć 5 stycznia 2022 roku) w Las Vegas, mogą mieć problem. Jak podają portale The Verge i Bloomberg, kolejne koncerny rezygnują z udziału w wydarzeniu lub przechodzą na tryb zdalny. Oficjalnie nieobecność firmy T-Mobile zapowiedział na Twitterze dyrektor generalny Mike Sievert, który miał być prelegentem podczas Consumer Electronics Show. Decyzję tę uzasadnia potrzebą zadbania o bezpieczeństwo pracowników. W komunikacie prasowym firma wyjaśnia, że mimo tej zmiany T-Mobile nadal pozostaje sponsorem CES.

Podobną decyzję podjęły firmy prowadzące media: Meta, Twitter, Pinterest i iHeartRadio, jak również wydawcy The Verge, CNET, Engadget, TechCrunch i TechRadar. Także w ich wypadku przyczyną nieobecności na CES 2022 jest kolejna fala koronawirusa w USA.

Wśród firm technologicznych zmieniających formułę udziału w targach mają być również m.in. Amazon, Samsung, GM, AMD oraz LG. Ta ostatnia firma nie będzie miała tradycyjnego stoiska, ale chce postawić na kody QR i AR, za których pośrednictwem będzie można poznać jej produkty. Wyłącznie wirtualną prezentację zapowiedziała Nvidia.

Consumer Technology Association, organizator CES, na razie jednak nie rezygnuje z targów w formule tradycyjnej, z fizycznym udziałem wystawców i publiczności.

fot. YouTube/Investor's Business Daily

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto