A A A

Ukradł 2,5 tys. złotych przez telefon!

28 września 2007, 01:21
Ukradł 2,5 tys. złotych przez telefon!

„Zablokowała pani telefony w całym województwie lubelskim”- usłyszała sprzedawczyni jednego ze sklepów spożywczych. Nie było czasu do stracenia. Wystraszona kobieta precyzyjnie wykonała polecenia telefonicznego rozmówcy. W ciągu paru chwil straciła ponad 2,5 tys. zł.

Wczoraj dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej powiadomiony został o oszustwie, do którego doszło w jednym ze sklepów spożywczych. Jak ustalili policjanci przed południem do sklepu zadzwonił mężczyzna podający się za jednego z przedstawicieli telefonii komórkowych. Poinformował sprzedawczynię, że sprzedany przez nią kod doładowujący spowodował zablokowanie całej sieci telefonicznej w województwie lubelskim. Rozmówca znalazł jednak rozwiązanie. Wyjaśnił kobiecie, że wystarczy podać mu numery kodów doładowujących telefony wybranych sieci. Ich wyeliminowanie spowoduje usunięcie awarii. Kobieta bez wahania przekazała rozmówcy żądane informacje. Dla pewności, za jego radą zniszczyła jeszcze wydruki operacji. Zastanowienie przyszło po jakimś czasie. Było jednak za późno. Właściciel sklepu stracił ponad 2,5 tys. zł.

Policja kolejny raz ostrzega przed dokonywaniem jakichkolwiek operacji niosących za sobą skutki finansowe lub prawne na żądanie nieznanych osób. Zachowaj zdrowy rozsądek. Pamiętaj, że możesz mieć do czynienia z oszustem. A jeśli już dojdzie do takich sytuacji, niezwłocznie poinformuj o wszytskim najbliższą jednostkę Policji.

Źródło: Policja


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto