A A A

Unia Europejska nakłania Google do krótszego przechowywania ciasteczek

8 kwietnia 2008, 14:12
Unia Europejska nakłania Google do krótszego przechowywania ciasteczek

Grupa polityków zasiadających w Komisji Europejskiej chce, aby do 6 miesięcy wyszukiwarki skróciły czas przechowywania plików cookies, które zawierają informacje o użytkownikach witryn, takich jak Google, Yahoo czy MSN.
Google już raz dobrowolnie skróciło ten okres do 24 miesięcy i jednocześnie zapewniło, że po 18 miesiącach z plików usuwane są wszelkie informacje dotyczące tożsamości użytkowników. Politycy UE uznali jednak, że działalność wyszukiwarek obejmuje unijna dyrektywa o ochronie danych, według której wszystkie dane personalne należy usuwać w momencie gdy nie są już wykorzystywane.

Google tłumaczy, że dane zawarte w ciasteczkach są wykorzystywane podczas przeprowadzania procesu wyszukiwania, co pozwala uzyskać bardziej precyzyjne rezultaty. Nie zgadza się także z UE w kwestii traktowania adresu IP jako danej osobowej.

Źródło: The Register


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto