A A A

Uproszczony Photoshop i Illustrator w sieci

27 października 2021, 12:00
Adobe uruchamia przeglądarkowe warianty flagowych aplikacji.
Uproszczony Photoshop i Illustrator w sieci

Prostsze, ale online

Podczas konferencji Adobe MAX zapowiedziano uruchomienie internetowych wersji programów Photoshop i Illustrator. Nie będą one obsługiwać wprawdzie wszystkich funkcji zwykłych, desktopowych wariantów aplikacji, ale pozwolą wprowadzać podstawowe poprawki oraz dodawać komentarze do dokumentów hostowanych w chmurze.

Eric Snowden, wiceprezes firmy Adobe, wyjaśnia w oficjalnym blogu, że uproszczone warianty Photoshopa i Illustratora mają ułatwić pracę grupową. Obecnie odbywa się ona coraz częściej w trybie zdalnym, członkowie zespołów projektowych działają w różnych częściach świata i korzystają z odmiennych platform sprzętowych oraz systemowych. Najbardziej wydajna praca twórcza ma miejsce wtedy, gdy autor projektu daje głos innym i dzięki temu uzyskuje informację zwrotną na temat własnego dzieła. Udostępnianie pracy jest jednak często trudniejsze niż powinno być – a sieciowe warianty Photoshopa oraz Illustratora mają to ułatwić.

fot. Adobe


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto