A A A

Urwij się z wideokonferencji

18 marca 2021, 13:00
Kolejne nudne spotkanie na Zoomie? Twórca aplikacji wymyślił sprytny sposób na usprawiedliwione opuszczenie grona rozmówców.
Urwij się z wideokonferencji

Zastosuj Zoom Escaper, a będą Cię prosić o wyjście ze spotkania

Twórca aplikacji Sam Lavigne wymyślił ciekawy program do zastosowania podczas uciążliwych wideokonferencji na Zoomie. Zoom Escaper zawiera bibliotekę denerwujących dźwięków i funkcji deformujących mowę. Skorzystanie z nich sprawia, że dalsza komunikacja staje się niemożliwa. Osobie, której połączenie jest źródłem tego „problemu", pozostaje więc tylko grzecznie opuścić spotkanie.

 

Irytujące dźwięki

Fałszywe dźwięki, które można wygenerować za pomocą Zoom Escaper, to między innymi zgrzyty, głos płaczącego dziecka lub zawodzącego mężczyzny albo nieustanne szczekanie psa. Aplikacja potrafi też tak zniekształcić mowę wypowiadającej się osoby, że do odbiorcy trafia niezrozumiały bełkot.

Jak podaje portal The Verge, autor zabawnego programu chciał w ten sposób pomóc ludziom zmagającym się z zalewem wideorozmów i niekończącą się pracą online. Nazywa to sabotażem w świecie cyfrowym.

Na YouTubie zamieszczony jest samouczek wideo wyjaśniający, jak skonfigurować Zoom Escaper. Można tam posłuchać próbek różnych efektów dźwiękowych.

fot. Alexandra_Koch – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto