A A A

Urządzenie do śledzenia wzroku podczas gry

9 czerwca 2014, 13:50
SteelSeries na rozpoczynających się targach E3 w Los Angeles, zaprezentował rewolucyjną technologię śledzenia wzorku w grach komputerowych oraz urządzenie, które przeniesie wspomnianą technologię do domu każdego gracza - Sentry Eye Tracker.
Urządzenie do śledzenia wzroku podczas gry

- Kiedy pomyślisz o śledzeniu wzroku, od razu na myśl przychodzą ci innowacyjność i technologia najnowszej generacji. Teraz przenieś to wszystko do gier, a otrzymasz naprawdę rewolucyjną rzecz. - powiedział Tino Soelberg, CTO w SteelSeries.

Wirtualny trener

SteelSeries Sentry Eye Tracker oferuje graczom zupełnie nową metodę treningu, poprzez analizę mapy wzroku. Wskaźnik Fixations per Minute (FPM) oznacza, jak często użytkownicy przesuwają wzrok podczas rozgrywki. Wysokie wartości wskazują, że gracz przetwarza duże ilości informacji. Dla porównania FPM w śledzeniu wzroku jest takim samym wskaźnikiem jak APM (action per minute).

Aby dostarczyć miarodajne statystyki, SteelSeries współpracuje z czołowymi, zawodowymi graczami na świecie. Dzięki temu użytkownicy mogą porównać swoje osiągnięcia i trenować, by dorównać najlepszym. Patrik ‘cArn' Sättermon, członek Team Fnatic, topowej, eSportowej drużyny, powiedział:

-Cały czas poszukujemy nowych sposób, by poprawiać nasze umiejętności - nawet jeśli wydawałoby się, że są to poprawki na podstawowym poziomie. Nawet one mogą zdecydować, który zespół/gracz wygra. Zawodnicy z Team Fnatic są bardzo podekscytowani Sentry Eye Tracker, nie tylko ze względu na własne korzyści, lecz także ze względu na społeczność graczy, której będą mogli dostarczyć profesjonalne statystyki.

Optyczna innowacja

Oprócz analizowania i porównywania, urządzenie Sentry Eye Tracker umożliwia również wykorzystanie wzroku jako nowego kontrolera. SteelSeries i Tobii pracują obecnie nad udostępnieniem tej funkcji w najbliższej przyszłości. Dzięki możliwości sterowania przy pomocy oczu, innowacyjne rozwiązania w grach stają się w praktyce nieograniczone.

SteelSeries oraz Tobii będą współpracowały także z innymi partnerami, aby zaimplementować technologię śledzenia wzroku także do innych platform stworzonych dla graczy. Dla przykładu, Overwolf pracuje obecnie z Sentry, aby udoskonalić społecznościowy aspekt grania, poprzez dodanie funkcji śledzenia wzroku do swojej aplikacji.

SteelSeries Sentry Eye Tracker będzie dostępny w sprzedaży w 2014 roku. Dokładna data oraz cena nie zostały jeszcze potwierdzone.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto