A A A

Uwaga na kody QR

13 stycznia 2022, 17:00
W USA oszuści umieszczają na parkingach fałszywe kody QR i przechwytują dzięki nim dokonywane wpłaty.
Uwaga na kody QR

Teksański przekręt

W kilku dużych miastach w Teksasie, m. in. w Austin, Houston i San Antonio, obsługa parkingów znalazła naklejki z kodami QR, po użyciu których osoby chcące zapłacić za parkowanie kierowane są na fałszywą stronę internetową „Quick Pay Parking" w domenie passportlab.xyz. Osoby dokonujące na niej płatności przekazują pieniądze oszustom.

W Austin przedstawiciele Departamentu Transportu zlokalizowali ponad 100 punktów oklejonych fałszywkami. Menedżer ds. Parkingów miasta Austin poinformował, że miasto nie używa kodów QR do inkasowania należności za parkowanie z powodu możliwości łatwego ich fałszowania i umieszczenia na urządzeniach. Wpłaty można dokonać za pomocą gotówki, karty kredytowej lub aplikacji do płatności mobilnych Park ATX.

Policja ostrzega przed używaniem technologii QR, ponieważ z powodu pandemii coraz więcej firm oferuje bezdotykowe metody transakcji, a w ślad za nimi podążają oszuści.

fot. Tama66 – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto