A A A

Vertu - koniec telefonów dla bogatych

17 lipca 2017, 11:40
Vertu, firma przez wiele lat produkująca bardzo drogie wersje popularnych telefonów, zawiesza działalność. Czyżby znak czasów?
Vertu - koniec telefonów dla bogatych

Działalność firmy Vertu została zawieszona, o czym oficjalnie poinformowano. Nie jest to jednak duże zaskoczenie, ponieważ firma od dłuższego czasu borykała się z problemami finansowymi. Jak informuje portal Android Police, długi Vertu sięgają 138 milionów funtów, a jej obecny właściciel zdołał spłacić zaledwie ułamek tej kwoty.

W związku z decyzją, zwolnionych zostało 200 pracowników. Warto zaznaczyć, że licencja na produkcję telefonów Vertu wciąż pozostała w rękach przedsiębiorstwa, co może wskazywać na to, że wkrótce zostanie ona odkupiona przez większego gracza, na przykład TCL.

Firma Vertu powstała w 1998 roku i założyli ją ówcześni właściciele Nokii. Przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją ekstremalnie drogich telefonów (ceny zaczynały się od 5000 euro), które były wykonane z najszlachetniejszych tworzyw i zdobione diamentami.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto