A A A

Visa doradzi w zakresie kryptowalut

14 grudnia 2021, 07:00
Koncern Visa pomoże klientom instytucjonalnym osługiwaniu się cyfrowymi aktywami.
Visa doradzi w zakresie kryptowalut

Pośrednik w świecie cyfrowych aktywów

Amerykański operator kart płatniczych Visa uruchamia usługi konsultingowe i doradcze dla klientów biznesowych i instytucjonalnych chcących używać kryptowalut. Doradztwo Visy ma obejmować podstawowe funkcje cyfrowych monet, a także inne usługi bazujące na łańcuchu bloków (blockchainie), takie jak inteligentne kontrakty czy niewymienne tokeny NFT.

Projekt Visy w zakresie doradztwa kryptowalutowego to najnowsze posunięcie koncernu w mające na celu zaznaczenie obecności w sektorze cyfrowych aktywów. W okresie od października 2020 r. do września 2021 r. Visa pośredniczyła w transakcjach kryptowalutowych wartych około 3,5 mld dolarów.

Nikola Plecas, dyrektor ds. kryptowalut europejskiego oddziału Visy, powiedział: „Niektóre z platform operujących na kryptowalutach mają miliony, a w niektórych przypadkach dziesiątki milionów użytkowników".

Plecas dodał, że Visa pośredniczy w transakcjach kryptowalutowych u ponad 80 milionów sprzedawców.

W kręgu zainteresowania firmy leżą również cyfrowe monety emitowane przez banki centralne i stablecoiny, czyli tokeny powiązane w relacji 1 do 1 z walutami tradycyjnymi i innymi aktywami.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto