A A A

VivoMouse i VivoPC - nietypowe nowości Asusa

6 czerwca 2013, 13:10
VivoMouse i VivoPC  - nietypowe nowości Asusa

Asus zaprezentował dwie ciekawie nowości. VivoMouse zaprojektowany z myślą o bezdotykowych urządzeniach z systemem Windows 8 oraz VivoPC kompaktowy komputer stacjonarny typu Home Theater PC z szybką łączność sieciową dzięki obsłudze standardu 802.11ac Wi-Fi.

VivoMouse łączy w sobie funkcję tradycyjnej, optycznej myszki i bezprzewodowego pilota. Bez problemu mieści się w dłoni i pozwala z łatwością nawigować komputerem. W górnej części posiada wbudowany duży i okrągły touchpad, który rozpoznaje gesty wykorzystywane przez system Windows 8. Znajdzie więc swoje zastosowanie np. z komputerami, które współpracują z tym systemem, ale nie zostały wyposażone w ekran dotykowy. Łączność bezprzewodowa daje użytkownikowi możliwość zdalnego sterowania komputerem stacjonarnym np. z innego pokoju.

VivoPC to kompaktowy komputer PC. Będzie nie tylko służył jako domowe narzędzie do pracy i rozrywki, ale również swoim wyglądem wkomponuje się w każdą przestrzeń. Jego niewielkie rozmiary – 56mm wysokości i szerokość kartki A4 – sprawiają, że zmieści się niemal wszędzie. Urządzenie wykorzystuje technologię ASUS SonicMaster. Zastosowana w nim najnowsza technologia bezprzewodowej łączności internetowej 802.11ac umożliwiają strumieniowanie filmów HD i plików audio w wysokiej jakości. Pomimo kompaktowych rozmiarów, VivoPC daje możliwość rozbudowy. Przesuwana osłona obudowy pozwala użytkownikowi dostać się m.in do gniazd pamięci RAM. Wyposażony został w procesor Intela wraz ze zintegrowaną grafiką oraz może obsługiwać zarówno nośniki SSD, jak i dyski twarde.

ASUS VivoMouse i VivoPC będą dostępne w trzecim kwartale 2013 roku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto