A A A

W Androidzie wyłączysz 2G

17 stycznia 2022, 14:40
Google pozwoli na wyłączenie w telefonie obsługi sieci 2G. Ma to poprawić bezpieczeństwo.
W Androidzie wyłączysz 2G

W Androidzie 12 można będzie zablokować łączenie się z siecią 2G (GSM). Zapobiegnie to wykonywaniu ataków typu Stingray. Polegają one na użyciu specjalnego urządzenia IMSI catcher, które podszywa się pod stację bazową sieci komórkowej. Za pomocą IMSI catchera atakujący wymusza na smartfonie przejście na łączność 2G i przechwytuje z niego dane.

Mogą to być wybierane numery i czas trwania połączeń, treść SMS-ów i rozmów głosowych, a także historia odwiedzanych stron WWW.

Obsługa połączeń 2G jest domyślnie aktywna. Można wyłączyć ją w ustawieniach sieci i internetu, gdzie należy przejść do opcji kart SIM i odznaczyć „Zezwól na 2G". Spowoduje to, że z sieci GSM będzie można skorzystać tylko w celu połączenia się z numerem alarmowym.

fot. PhotoMIX-Company – Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto