A A A

W Uberze nagrasz dźwięk z wnętrza pojazdu

5 grudnia 2021, 15:00
Uber testuje w Stanach Zjednoczonych funkcję nagrywania dźwięku podczas kursu.
W Uberze nagrasz dźwięk z wnętrza pojazdu

Dźwiękowy dowód

Firma Uber zamierza wprowadzić w amerykańskich miastach możliwość nagrywania dźwięku z wnętrza pojazdu. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo zarówno pasażerów, jak i kierowców.

Usługa zostanie testowo uruchomiona w Kansas City w stanie Missouri, Louisville w Kentucky i Raleigh-Durham w Północnej Karolinie. Zaszyfrowane nagrania będą przechowywane w aplikacji i w razie wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia będzie można je wysłać do Ubera, gdzie specjaliści firmy je odczytają.

Podczas zamawiania pojazdu pasażer zobaczy baner ostrzegający o tym, ze kierowca jest w stanie nagrywać dźwięk w kabinie i będzie mógł anulować zamówienie.

Uber już dwa lata temu uruchomił nagrywanie dźwięku w Ameryce Łacińskiej; usługa działa w 14 krajach.

Sachin Kansal, wiceprezes Ubera ds. zarządzania produktami, mówi że zdobyte doświadczenie firma wykorzysta w USA.

„Spodziewamy się, że ludzie w Stanach Zjednoczonych zaakceptują tę funkcję; wszędzie, gdzie ją wdrażamy, uczymy się i otrzymujemy informacje zwrotne, dzięki temu możemy ją dalej rozwijać" – powiedział Kansal.

W 2019 roku Uber ujawnił, że w latach 2017–2018 do firmy wpłynęło 6000 zgłoszeń napaści na tle seksualnym i 107 zawiadomień o ofiarach śmiertelnych wypadków drogowych, które wydarzyły się podczas 2,3 mld przejazdów na terenie Stanów Zjednoczonych.

Tworzenie zapisów audio z kursów ma pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa pasażerom i kierowcom - pozwoli udokumentować incydent, do którego doszło w samochodzie.

fot. mohamed_hassan – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto