A A A

W podróż samolotem bez MacBooka Pro

16 sierpnia 2019, 16:20
Niektórych modeli 15-calowego MacBooka Pro nie można wnosić na pokład samolotu. Zabronił tego Federalny Urząd Lotnictwa.
W podróż samolotem bez MacBooka Pro

Powodem decyzji podjętej przez Federal Aviation Administration (FAA – Federalny Urząd Lotnictwa) jest ryzyko przegrzania i wybuchu baterii. Dotyczy to 15-calowych MacBooków Pro z ekranem Retina, ale nie wszystkich – tylko modeli sprzedawanych od września 2015 do lutego 2017 roku. Apple te same komputery wycofał na początku tego roku z identycznego powodu. Firma proponuje bezpłatną wymianę baterii dla tych modeli (informacje znajdują się na stronach Apple'a).

Do zealeceń FAA zastosowały się linie lotnicze zarządzane przez Total Cargo Expertise, czyli Air Italy, Air Transat, Cook Airlines i TUI Group. Komputery, których dotyczy zakaz, nie mogą być przewożone ani na pokładzie samolotu, ani jako bagaż.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto