A A A

W sklepie Samsunga odkryto niebezpieczne aplikacje

30 grudnia 2021, 10:00
W sklepie Galaxy Store odkryto aplikacje mogące umożliwić atak hakerski na smartfona.
W sklepie Samsunga odkryto niebezpieczne aplikacje

Udaje ShowBoksa

Według serwisu Android Police w należącym do Samsunga sklepie z aplikacjami znalazły się programy do strumieniowania multimediów, które wywołują alarmy Google Play Protect.

Aplikacje takie podszywają się pod program ShowBox, który zniknął w 2018 roku w wyniku przegranych spraw sądowych, które wytoczyli jego wydawcom producenci filmowi i telewizyjni.

ShowBox umożliwiał oglądanie filmów i programów bez ponoszenia opłat subskrypcyjnych, dzięki czemu zdobył dużą popularność, którą postanowili wykorzystać twórcy złośliwych aplikacji.

Analityk ds. bezpieczeństwa urządzeń mobilnych „linuxct" twierdzi, że aplikacje ze sklepu Galaxy Store wywołują alarmy Play Protect, ponieważ żądają przydzielenia zbyt dużych uprawnień. Po wyrażeniu przez użytkownika zgody zainstalowane aplikacje mogą umożliwić przestępcom uzyskanie zdalnego dostępu do urządzenia.

Skanowanie w serwisie Virus Total zwraca wyniki potwierdzające, że aplikacje udające ShowBox to złośliwe oprogramowanie.

fot. mohamed_hassan – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto