A A A

WD - nowa pamięć masowa z serwerem

11 października 2013, 09:06
WD - nowa pamięć masowa z serwerem

WD, spółka należąca do Western Digital, rozszerzyła ofertę swoich rozwiązań pamięci masowych dla małych i średnich firm o nowe, kompaktowe serwery WD Sentinel.

DS5100 i WD Sentinel DS6100. WD Sentinel serii S są wyposażone w wysokowydajne procesory Intel Xeon oraz system operacyjny Windows Server 2012 R2 Essentials. Wszystkie produkty z tej rodziny są dostarczane z dyskami twardymi WD klasy korporacyjnej (serwery mają po 4 miejsca na napędy, co umożliwia rozszerzenie dostępnej pojemności aż do 16 TB). W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń NAS, serwery WD Sentinel serii S obsłużą, oprócz samych funkcji magazynowych, również aplikacje biznesowe.

Stworzony przez WD, wyposażony w procesor Intel Xeon oraz system operacyjny Windows Server 2012 R2 Essentials, WD Sentinel serii S został oparty na sprawdzonych technologiach liderów rynkowych. W przeciwieństwie do niestandardowych, zamkniętych systemów innych producentów, urządzenia serii S są wyposażone w natywny system Windows Server, umożliwiając użytkownikom uruchomienie tysięcy aplikacji Windows.

WD Sentinel serii S są wyposażone w 3,5-calowe dyski twarde przeznaczone do użytku w centrach danych, które zapewniają większe ich bezpieczeństwo. Firmy korzystające z tych urządzeń zyskują też niezawodność, jaką zapewniają dedykowane podwójne napędy rozruchowe (opcja w serwerze DS5100), a także dwa gniazda sieciowe Gigabit Ethernet oraz dwa gniazda zasilania, przeznaczone do podłączenia zewnętrznych zasilaczy. Wprowadzone funkcje nadmiarowości oraz dodatkowy zamek na obudowie, zapewniający większe bezpieczeństwo.

Urządzenia WD Sentinel to pełnoprawne, gotowe do pracy rozwiązania wyposażone w oprogramowanie do automatycznego tworzenia oraz odtwarzania kopii zapasowych, obsługujące do 25 użytkowników i 50 komputerów. Urządzenia Sentinel serii S, które pełnią jednocześnie funkcje sieciowej pamięci masowej i serwera, są doskonałym rozwiązaniem dla małych firm potrzebujących serwera.

Pamięci masowe są dostępne w sprzedaży już dziś u wybranych resellerów, VAR i dystrybutorów na całym świecie. Urządzenia WD Sentinel DS5100 są dostępne w wariantach o pojemnościach 4 i 8 TB a WD Sentinel DS6100 - 8, 12 i 16 TB.

Ceny

Do sprzedaży wprowadzono pięć modeli tej rodziny urządzeń. Sugerowane ceny detaliczne producenta zaczynają się od 8999 zł za WD Sentinel DS5100 o pojemności 4 TB. Usługi WD Guardian, w ramach których klient otrzymuje elastyczne, niedrogie i bezproblemowe usługi wsparcia technicznego, są świadczone przez okres od jednego roku do wielu lat.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto