A A A

WD daje chmurę na własność

3 października 2013, 12:26
WD daje chmurę na własność

Spółka WD zaprezentowała dziś rodzinę urządzeń do obsługi osobistej chmury My Cloud. WD My Cloud to pełnoprawne rozwiązania pamięci masowej, które umożliwiają organizowanie, scentralizowanie i zabezpieczenie cyfrowych plików ze wszystkich komputerów i urządzeń mobilnych, a także zapewniają do nich dostęp z każdego urządzenia i dowolnego miejsca na świecie.

Magazynowanie plików w osobistej chmurze to nowy standard, który pozwala użytkownikom przechowywać pliki oraz materiały multimedialne w domu, na własnych napędach, a także zapewnia do nich dostęp przez Internet z każdego komputera PC, Mac, tabletu czy smartfona, przy użyciu dedykowanych aplikacji mobilnych. Za pomocą dysku My Cloud użytkownicy mogą udostępniać pliki, strumieniować multimedia i uzyskać dostęp do swoich danych bez miesięcznych opłat, ze świadomością, że znajdują się one w ich własnych domach i pod ich wyłączną kontrolą.

Klienci mogą uruchomić i skonfigurować swoją osobistą, prywatną chmurę w kilka minut. To zasługa rozbudowanego interfejsu (obsługiwanego przez przeglądarkę internetową) przygotowanego przez firmę WD, który przeprowadza użytkownika przez proces konfiguracji. Oprogramowanie WD automatycznie wykrywa podłączone napędy, znacznie upraszczając proces przygotowania urządzenia dla początkujących użytkowników. Po przygotowaniu dysku My Cloud klienci mogą z łatwością podłączyć swoje komputery oraz urządzenia mobilne za pomocą bezpłatnych aplikacji firmy WD dla komputerów i urządzeń mobilnych. Dzięki obsłudze standardu Gigabit Ethernet i dwurdzeniowemu procesorowi przesyłanie plików trwa wyjątkowo krótko, tak więc szybko można scentralizować wszystkie cyfrowe materiały ze swoich urządzeń na jednym dysku My Cloud. Dzięki funkcji bezpośredniego przesyłania danych, wszelkie ważne pliki i filmy trafiają bezpośrednio do My Cloud, uwalniając ograniczoną przestrzeń dyskową na tablecie lub smartfonie.

Użytkownicy również mogą skorzystać z My Cloud - jako miejsca dla kopii zapasowych ich cyfrowych plików. Dla systemu Windows przygotowano oprogramowanie WD SmartWare Pro, umożliwiające określenie sposobu, czasu oraz miejsca tworzenia kopii zapasowych. Zwolennicy komputerów Mac mogą po prostu skorzystać z funkcji AppleTime Machine.

Dzięki aplikacji My Cloud czynności wyszukiwania, kontrolowania oraz udostępniania plików z dowolnego miejsca na świecie są proste i intuicyjne. My Cloud jest dostępny w wersjach o pojemnościach 2, 3 oraz 4 TB, zapewniając użytkownikom ogromne ilości przestrzeni dyskowej bez miesięcznych opłat. Klienci mogą natychmiast rozszerzyć dostępną ilość przestrzeni, podłączając inny dysk twardy do gniazda USB 3.0 urządzenia.

My Cloud pełni również funkcję domowego centrum rozrywki, przesyłając filmy oraz utwory muzyczne przechowywane na dysku do dowolnego urządzenia multimedialnego z certyfikatem DLNA, takiego jak odtwarzacz multimedialny WD TV Live, bądź inteligentny telewizor lub konsola do gier.

Aplikacja mobilna WD My Cloud, dostępna dla urządzeń z systemami iOS oraz opartych na Android, umożliwia wyświetlanie zdjęć, przesyłanie filmów oraz zapewnia dostęp do plików ze smartfonu lub tabletu, niezależnie od tego, gdzie znajduje się użytkownik. Ułatwia też współdzielenie plików, a także zwiększa bezpieczeństwo samego procesu, umożliwiając wysyłanie plików przez e-mail, udostępnianie odnośnika do ich, a także otwieranie plików za pomocą zewnętrznych aplikacji.

Oprócz tego aplikacja mobilna My Cloud integruje także usługi publicznej chmury, ułatwiając przesyłanie plików między kontami serwisów Dropbox, SkyDrive i Google Drive .

Modele My Cloud o pojemności 2 TB lub 3 TB są dostępne w sklepie internetowym producenta. Model My Cloud o pojemności 4 TB trafi do sprzedaży w listopadzie. Wtedy też wszystkie nowe dyski My Cloud będą dostępne w Polsce. Przewidywana cena detaliczna modelu 2 TB to 590 zł, modelu 3 TB — 740 zł, a 4 TB — 910 zł. Aplikację mobilną My Cloud można pobrać ze sklepów App StoreTM i Google Play. W przyszłości zostaną udostępnione także urządzenia My Cloud w konfiguracji dwu- i czterodyskowej.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto