A A A

Walcem po komputerach

20 lipca 2021, 07:00
Walec drogowy zgniótł 1069 maszyn wykorzystywanych do kopania kryptowalut w miejscowości Sarawak w Malezji.
Walcem po komputerach

Górnicy ukarani za kradzież prądu

W ten sposób malezyjskie władze potraktowały skonfiskowane w czasie sześciu nalotów komputery zasilane energią elektryczną o wartości prawie 2 milionów dolarów, ukradzioną przedsiębiorstwu energetycznemu.

Do pracy w kopalniach kryptowalut służą specjalnie zaprojektowane do tego celu komputery, zużywające ogromne ilości energii elektrycznej. Nagły wzrost zapotrzebowania na nią jest sygnałem dla dostawców i policji, że być może przyczyną jest uruchomienie nielegalnej kopalni. Niedawno pisaliśmy o podobnym przypadku na Ukrainie.

Szef policji malezyjskiego miasta, Hakemal Hawari powiedział, że kradzieże energii do operacji wydobywczych są w tym roku tak powszechne, że w jego mieście już trzy domy spłonęły w rezultacie niefachowo wykonanych i nielegalnych przyłączy elektrycznych; czterokrotnie dochodziło do poważnych przerw w dostawach prądu.

Ma to oczywiście związek z wiosennym wzrostem notowań bitcoina, zatrzymanym dopiero po ogłoszeniu przez Teslę w maju, że nie będzie już akceptować płatności kryptowalutą za swoje samochody.

W wyniku „antygórniczych" akcji zostało aresztowanych 6 osób, którym przedstawiono zarzuty kradzieży energii elektrycznej. Zatrzymanym grozi kara do 8 miesięcy więzienia oraz grzywna.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto