A A A

Więcej klasyki w Apple Music

31 sierpnia 2021, 12:00
Koncern z Cupertino wykupił specjalizującą się w streamingu muzyki klasycznej firmę Primephonic.
Więcej klasyki w Apple Music

Najpierw lista, później apka

Usługa Primephonic ruszyła trzy lata. Odpowiedzialny za nią zespół stwierdził, że zajmując się wyłącznie muzyką klasyczną nie jest w stanie dotrzeć do większości odbiorców muzyki poważnej – zwłaszcza tych, którzy słuchają również wielu innych gatunków muzycznych. „Doszliśmy zatem do wniosku, że (...) musimy współpracować z wiodącą usługą strumieniową, która obejmuje wszystkie gatunki muzyczne, a także podziela nasze upodobania do muzyki klasycznej" – napisano na stronie firmowej WWW.

Serwis Primephonic nie rejestruje już nowych użytkowników. Obecni subskrybenci usługi otrzymają zwrot wpłaconych środków.

Przedstawiciele Apple'a poinformowali z kolei, że zamierzają najpierw połączyć listy odtwarzania Primephonic z własną usługą Apple Music. Następnie pojawią się w niej najlepsze elementy wykupionego serwisu, m.in. zaawansowana wyszukiwarka, pozwalająca odnajdować utwory według kompozytora i repertuaru. Na koniec, w 2022 roku, koncern dostarczy osobną aplikację dla miłośników muzyki poważnej. Wykorzysta w niej klasyczny interfejs programu Primephonic, bardzo lubiany przez jego dotychczasowych użytkowników.

fot. Tatyana Kazakova – Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto