A A A

Większy tłok w komórkach

24 czerwca 2008, 10:28
Większy tłok w komórkach

Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpisał przetarg na nowe częstotliwości w paśmie 900 MHz. Możliwe, że jeszcze w tym roku powstanie dwóch nowych operatorów komórkowych. W przetargu wystawiono dwie rezerwacje częstotliwości po 25 kanałów radiowych, z których można korzystać na terenie całego kraju do 31 grudnia 2023 r. Cena minimalna jednej rezerwacji to 1 mln zł, co stanowi połowę opłaty rocznej za prawo do dysponowania 25 kanałami radiowymi. Przetarg zakończy się 23 września br.

Pasma 900 MHz zaproponowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej pozwalają jedynie na świadczenie najprostszych usług, takich jak rozmowy i SMS-y, nie umożliwiają natomiast świadczenia skomplikowanych usług multimedialnych. Czas pokaże, czy przybędzie nam nowych operatorów oferujących banalne usługi, czy też istniejący gracze wykorzystają je do umocnienia swojej pozycji i zagęszczenia posiadanego zasięgu.

Źródło: wnp.pl


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto