A A A

Wielkoformatowe monitory dotykowe NEC

14 stycznia 2014, 12:39
Wielkoformatowe monitory dotykowe NEC

NEC Display Solutions wprowadził trzy nowe modele monitorów dotykowych z serii MultiSync V-TM, oferujące pięciopunktowy multi-touch, włącznie z obsługą gestów w Windows 7 i 8. Modele MultiSync V423-TM, V463-TM oraz MultiSync V652-TM mają ekran, odpowiednio -42”, 46” oraz 65”.

Producent zapewnia, że funkcje dotykowe wraz z ulepszonym podświetleniem LED, zmniejszonym zużyciem energii i niższymi kosztami operacyjnymi sprawią, że monitory idealnie nadadzą się do aplikacji interaktywnych w korporacjach, handlu, rozrywce i muzealnictwie.

65-calowy ekran MultiSync V652-TM sprawdza się w roli tablicy interaktywnej. Z urządzeniem dostarczane jest bezpłatne oprogramowanie DisplayNote NEC Edition Presenter License, służące do prezentacji, udostępniania treści i współpracy wielu osób na różnych urządzeniach mobilnych i platformach. Monitor w połączeniu z uchwytem o regulowanej wysokości oraz oprogramowaniem stanowi kompletny zestaw do pokoi konferencyjnych w korporacjach lub klasach lekcyjnych.

Nowe modele z serii TM wyposażono w optyczną technologię multidotyku, która oferuje pięć kluczowych zalet w porównaniu z innymi technologiami. Pozwala na instalację Plug&Play – niepotrzebna jest kalibracja ani sterowniki, a tym samym instalacja jest łatwiejsza. Brak konieczności kalibracji ekranu dotykowego przekłada się na niższe koszty konserwacyjne. Gwarantowana jest wysoka jakość obrazu, ponieważ w odróżnieniu od innych technologii, w przypadku obrazowania optycznego ekranu nie pokrywa się żadną powłoką. Oznacza to, że nie występują zakłócenia w jakości obrazu. Ponadto, monitory można obsługiwać w różny sposób: bezpośrednio rękami, w rękawicach lub rysikiem, a funkcjonalność dotykowa występuje nadal nawet w przypadku zarysowania ekranu.

Niektóre funkcje obniżają całkowity koszt posiadania (TCO) nowych modeli i sprawiają, że są one bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Zgodnie z proekologiczną filozofią NEC Green Vision monitory wyposażono w opcjonalny czujnik natężenia oświetlenia w otoczeniu i ulepszone podświetlenie LED w porównaniu do poprzednich modeli, co przekłada się na niższe zużycie energii i niższe koszty eksploatacji.

Wszystkie modele wyposażono w metalową obudowę, co zwiększa ich wytrzymałość. W celu uzyskania pełnej czytelności obrazu w każdych ustawieniach, nowe monitory dysponują dwustronną szybą antyrefleksyjną, która redukuje odbicia światła i eliminuje efekt lustra. Monitory mogą być instalowane w pozycji pionowej i poziomej, a dodatkową elastyczność zapewniają różne opcje montażowe.

Monitory NEC MultiSync V423-TM, V463-TM oraz V652-TM są już dostępne na rynku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto