A A A

Windows 10 Technical Preview do pobrania

2 października 2014, 05:40
Microsoft udostępnił Windows 10 Technical Preview - wersję testową najnowszego systemu operacyjnego Windows.
Windows 10 Technical Preview do pobrania

WAŻNE: przy instalacji należy skorzystać z tego klucza NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR

Pliki gotowe do pobrania można znaleźć w tym miejscu

System można pobrać za darmo. Licencja na Technical Preview wygasa w dniu 15 kwietnia 2015 roku.

Najważniejsze nowe funkcje Windows 10:

- Rozszerzone Menu Start: znane Menu Start powróciło. Umożliwia łatwiejsze korzystanie i szybszy dostęp do najpopularniejszych funkcji systemu. Menu zawiera również nowy element umożliwiający zamieszczenie spersonalizowanej zawartości: ulubionych aplikacji, programów, kontaktów oraz stron www.

- Uruchamianie aplikacji w oknach: aplikacje z Windows Store teraz otwierają się w takim samym formacie, co programy desktopowe. Można zatem zmieniać ich rozmiar, umieszczać w dowolnym obszarze ekranu oraz wykorzystywać pasek tytułowy, na którym znajdą się polecenia maksymalizowania, minimalizowania i zamknięcia okna jednym kliknięciem.

- Ulepszona praca z wieloma aplikacjami (snap enhancements): praca z wieloma aplikacjami jednocześnie ma być łatwiejsza dzięki ulepszonym mechanizmom rozmieszczenia okien aplikacji. Można umieścić do czterech aplikacji na jednym ekranie z nowym geometrycznym układem okien. Windows będzie optymalizować rozmieszczenie okien oraz zasugeruje jak wykorzystać wolną przestrzeń ekranu.

- Nowy przycisk Podgląd Zadań: nowy przycisk Podgląd Zadań (Task View) na pasku zadań umożliwia podgląd wszystkich otwartych aplikacji i plików, co umożliwia wygodniejsze przełączanie się między oknami i utworzonymi pulpitami, za pomocą jednego kliknięcia.

- Wiele pulpitów: zamiast wielu aplikacji i plików nakładających się na jednym pulpicie, można z przełączyć się pomiędzy odrębnymi pulpitami stworzonymi dla różnych celów i projektów - niezależnie czy do pracy, osobistego użytku czy innych zastosowań.

Jakie są sprzętowe wymagania Windows 10?

Procesor: 1 GHz

RAM: 1 (GB) (32-bit) lub 2 GB (64-bit)

Miejsce wolne na HDD: 16 GB

Karta graficzna: Microsoft DirectX 9 ze sterownikiem WDDM

Dostęp do internetu

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
GM-2078
3 października 2014, 17:40
@dramol , Bo go już teraz nie odpalisz w inny sposób, jak poprzez przywrócenie kopii zapasowej, albo (co podejrzewam) dopiero po reinstalacji W7. Nie pomyślałeś podczas instalacji, by wyrzucić go na inną partycję?
avatar
dramol
3 października 2014, 14:09
Wszystko ładnie, tylko mam problem z odpaleniem starego systemu (Win7), W10 zainstalował się na tym samym dysku C. Siódemkę nazwał "Windows.old", a siebie po prostu "Windows". W boocie mam tylko "Windows Technical Preview". Nie mam pomysłu jak to naprawić.
avatar
GM-2078
3 października 2014, 08:54
Nie jest wymagane korzystanie z klucza podczas instalacji. A wersja nie ma w nazwie "10". MS podał w swojej prezentacji nazwę "Windows 10", jako nowego, nadchodzącego systemu finalnego. Ale wersja "Windows Technical Preview" nie posiada żadnej "10tki" w swojej nazwie właściwej. Błąd niegodny szanującej się i swoich czytelników redakcji.
Rincewind
Rincewind
2 października 2014, 12:26
Nie wiem czy klucz jest niezbędny - mam zainstalowany windows 10 na maszynie wirtualnej i o żaden klucz nie prosił.
avatar
~Anonim
2 października 2014, 12:13
Witam! Jak to - klucz...?!:zdziwko: Z tego co czytałem, w nowym "Windowsie" nie będzie żadnych kluczy aktywacyjnych, tylko jakaś inna (nowa) metoda. No chyba, że to dotyczy finalnej wersji?:oczy:
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto