A A A

Windows 11 zadebiutuje 5 października

1 września 2021, 09:00
Aplikacje dla Androida początkowo nie będą uruchamiane w nowym systemie
Windows 11 zadebiutuje 5 października

Start już niebawem

Microsoft zapowiedział, że premiera systemu Windows 11 odbędzie się 5 października. Nowy OS będzie udostępniany jako bezpłatna aktualizacja dla sełniających wymagania sprzętowe koputerów z Windowsem 10 oraz preinstalowany na nowym sprzęcie.

W przypadku maszyn z systemem Windows 10 proces uaktualnień będzie odbywał się etapami. „Spodziewamy się, że do połowy 2022 roku wszystkim kwalifikującym się urządzeniom zostanie zaoferowana bezpłatna aktualizacja do Windowsa 11" – oświadczył Aaron Woodman, dyrektor generalny Microsoftu odpowiedzialny za marketing systemu operacyjnego.

 

Lekkie rozczarowanie

Niestety, w „jedenastce" nie od razu będzie można uruchamiać aplikacje dla Androida. Funkcja taka, zapowiedziana podczas prezentacji wczesnej wersji Windowsa 11 była bez wątpienia jedną z najbardziej wyczekiwanych nowinek.

Microsoft nie podał też terminu, w którym obsługa aplikacji Androida się pojawi. Wspomniano tylko, że mechanizm ten, opracowany wspólnie z Intelem i Amazonem, będzie udostępniany do testów „w nadchodzących miesiącach".

fot. Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto