A A A

Windows Vista bardziej zawzięty na piratów

5 grudnia 2007, 12:50
Windows Vista bardziej zawzięty na piratów

Nowa wersja oprogramowania antypirackiego Windows Genuine Advantage (WGA), która wejdzie w skład pierwszego Service Packa do Visty, ma uprzykrzyć życie użytkownikom pirackiej wersji systemu.
WGA sprawdza legalność systemu podczas łączenia się z niektórymi internetowymi serwisami Microsoftu (np. w celu pobrania aktualizacji). Dotychczas posiadaczom Visty "legalnej inaczej" WGA blokował niektóre funkcje systemu operacyjnego. Nowa wersja programu po wykryciu pirackiego oprogramowania automatycznie zmieni tło pulpitu na czarne z białym napisem informującym o tym, że system użytkowany jest nielegalnie. Dodatkowo przy każdym logowaniu do systemu użytkownikowi będzie proponowany zakup legalnej wersji Visty. Po każdej godzinie pracy z systemem o takiej możliwości przypomni pojawiający się na pulpicie dymek.

Powyższe utrudnienia mogą być bardzo irytujące, ale na pewno nie uniemożliwiają korzystania z systemu. Wygląda na to, że Microsoft nadal uważa, iż lepiej aby użytkownicy używali pirackich Windowsów niż systemów operacyjnych konkurencji.
Koncern przygotował też specjalną ofertę dla użytkowników pirackich "okien" – oficjalnie dla tych, którzy zostali oszukani przez nieuczciwego sprzedawcę. Za połowę rynkowej ceny Windows Vista Home Premium każdy może zalegalizować swoją Vistę i tym samym przejść na "jasną stronę mocy".

Źródło: Physorg


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto