A A A

Wirus sieje zamęt na giełdzie kryptowalut

29 listopada 2021, 11:00
Wartość mało znanej kryptowaluty OMIC wzrosła o 395% w ciągu doby.
Wirus sieje zamęt na giełdzie kryptowalut

Nie pierwsze zamieszanie z nazwą

Przyczyną jest prawdopodobnie nowy wariant Covida-19, nazwany „omicron" – tak samo jak firma Omicron DAO, która uruchomiła własny projekt kryptowalutowy OMIC.

Informacja o pojawieniu się najnowszej mutacji wirusa przełożyła się na spadki notowań na giełdach – także kryptowalutowych. Jednak podczas gdy główne aktywa, takie jak bitcoin i ethereum, traciły na wartości, cena tokenów OMIC firmy Omicron DAO wzrosła z 76 do 376 dolarów w ciągu 24 godzin. Oznacza to zwiększenie wartości o 395%.

OMIC zadebiutowała na początku listopada. Według danych witryny CoinGecko, w ciągu ostatnich 24 godzin wartość transakcji związanych z tą walutą wyniosła nieco ponad 414 tysięcy dolarów; w obiegu znajduje się tylko 2430 monet. Jest to tak mały projekt, że nie przydzielono mu jeszcze pozycji na stronie CoinGecko, a na Twitterze i Discordzie śledzi go mniej niż 1,5 tysiąca kont.

Bywa, że inwestorzy giełdowi kupują niewłaściwe akcje ze względu na zamieszanie z nazwą. Niedawno kanadyjska firma Meta, zajmująca się fotoniką oraz inteligentnymi materiałami, odnotowała z dnia na dzień olbrzymi wzrost notowań. Nastąpiło to krótko po ogłoszeniu, że Facebook zmieni nazwę na Meta.

fot. Humphrey Muleba – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto