A A A

Wkładaj baterie jak chcesz dzięki nowej technologii Microsoftu

2 lipca 2010, 09:00
Wkładaj baterie jak chcesz dzięki nowej technologii Microsoftu

Opracowano technologię, pozwalającą na stworzenie baterii, które będzie można umieszczać w urządzeniach elektronicznych bez potrzeby zważania na polaryzację.

Rozwiązanie InstaLoad zostało opracowane przez Microsoft i zdecydowanie ułatwi ono życie osobom, które korzystają z baterii typu CR123, AA, AAA, C i D. Baterie z InstaLoad automatycznie dobierają właściwą polaryzację, w zależności od tego, jak zostały umiejscowione w urządzeniu. Zasadę działania znakomicie przedstawia poniższy schemat.

Zaprezentowana technologia nie będzie przeznaczona wyłącznie dla urządzeń Microsoftu. Inni producenci mogą podpisać z nim umowę, co pozwoli im na wykorzystywanie rozwiązania w swoich produktach oraz umieszczanie na nich logo InstaLoad. Oprócz tradycyjnej licencji, producent udostępni również darmową jej wersję, przeznaczoną dla urządzeń pomagających osobom niepełnosprawnym.

Umowę podpisały już takie firmy jak Duracell, ClearSounds czy NovaTac.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto