A A A

Właściciel TikToka rośnie w siłę

21 stycznia 2022, 09:55
58 miliardów dolarów zarobił w zeszłym roku właściciel TikToka chiński ByteDance.
Właściciel TikToka rośnie w siłę

Mógłby jeszcze więcej

Imponujący wzrost przychodów o 70 proc. mógłby być większy, gdyby nie polityka chińskich władz zaostrzająca przepisy dotyczące działalności dużych firm technologicznych.

Rok wcześniej przedsiębiorstwo mogło pochwalić się 100-procentowym wzrostem i osiągnięciem 34,8 miliardów  przychodów rocznie.

Spowolnienie wzrostu dotknęło również inne podmioty tej branży z Państwa Środka; Tencent i Alibaba również odczuły wprowadzenie przez organy regulacyjne nowych zasad funkcjonowania.

Czołówka bez zmian

Według firmy analitycznej Interactive Marketing Lab Zhongguancun właściciel TikToka utrzymuje drugą pozycję na chińskim rynku reklamy internetowej, posiadając w nim 21-procentowy udział. Numerem jeden pozostaje gigant handlu elektronicznego Alibaba, a na trzecim miejscu plasuje się potentat rozrywkowy Tencent.

ByteDance jest jedną z największych na świecie prywatnych firm technologicznych, wycenianą (wg agencji Reutera) na kwotę około 300 miliardów dolarów. Oprócz TikToka inne aplikacje ByteDance to chiński odpowiednik Douyin, agregator wiadomości Jinri Toutiao i platforma do strumieniowego przesyłania wideo Xigua.

fot. iXimus – Unsplash

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto