A A A

Wózek dziecięcy ze wspomaganiem

3 września 2019, 11:50
Opracowany przez firmę Bosch system eStroller ułatwia wózkom dziecięcym pokonywanie wzniesień i poruszanie się w trudnym terenie.
Wózek dziecięcy ze wspomaganiem

Całość składa się z dwóch cichych, bezszczotkowych silników elektrycznych, blokady elektromagnetycznej, wymiennego akumulatora oraz aplikacji na smartfony.

Silniki wyposażone w interfejs Bluetooth są zamontowane w kółkach w tylnej osi wózka. Napęd elektryczny włączany jest zdalnie za pomocą aplikacji działającej na smartfonie. Może on wspomagać osobę pchającą wózek albo przeciwdziałać jego poruszaniu się – ułatwia to zjeżdżanie ze wzniesień.

Wymienny litowo-jonowy akumulator jest modelem wykorzystywanym już wcześniej w produkowanych przez firmę Bosch bezprzewodowych wkrętarkach. W systeme eStroller bateria została wyposażona dodatkowo w układ zapobiegający kradzieży oraz złącze USB, służące zarówno do ładowania akumulatora, jak i zasilania za jego pośrednictwem urządzeń zewnętrznych, takich jak smartfony.

Blokada elektromagnetyczna, zamontowana w tylnej osi i uaktywniana po naciśnięciu specjalnej dźwigni, służy jako hamulec postojowy i system antykradzieżowy. Włącza on alarm w przypadku nieuprawnionych prób przesunięcia wózka albo zdemontowania akumulatora.

Aplikacja na urządzenia przenośne jest zabezpieczana za pomocą numeru PIN. Pozwala ona (tak jak podobne oprogramowanie elektrycznych rowerów lub hulajnóg) skorzystać ze wszystkich funkcji systemu eStroller. Na ich liście znajduje się m.in. uaktywnianie napędu, dostosowanie siły wspomagającej osobę pchającą wózek albo włączanie alarmu ostrzegającego przed próbą kradzieży. Oprogramowanie informuje też o poziomie naładowania akumulatora i dystansie, jaki da się pokonać z elektrycznym wspomaganiem.

Z elektrycznego asystenta można korzystać także bez aplikacji, jednak w takim przypadku ze względów bezpieczeństwa dostępne są tylko funkcje hamulca zjazdowego oraz hamulca postojowego.

Według Boscha system eStroller nadaje się do montowania zarówno w wózkach pojedynczych, jak i podwójnych.

fot. Bosch


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto