A A A

Wspólne działania Intela i Baidu

2 sierpnia 2019, 18:40
Sztuczna inteligencja, autonomiczne pojazdy i sieć 5G znajdą się w centrum zainteresowania współpracujących firm Intel i Baidu. Podpisany protokół ustaleń przewiduje, że obie firmy zainwestują w innowacje w tych obszarach.
Wspólne działania Intela i Baidu

We wtorek (30 lipca br.) dyrektorzy Intela i Baidu spotkali się w centrali Intela w Kalifornii, żeby podpisać protokół przewidujący zintensyfikowanie współpracy między firmami w najbliższych trzech latach. Intel wniesie swoje bogate portfolio technologiczne i specjalistyczną wiedzę na temat sprzętu i oprogramowania, co pozwoli Baidu w realizacji strategii rozwoju sztucznej inteligencji.

Umowa zakłada m.in. optymalizację systemów chmurowych Intela i rozwój platform Baidu, m.in.: Baidu Brain i PaddlePaddle, które umożliwiają firmom wdrażanie swoich pomysłów z obszaru AI i uczenia głębokiego (deep learning), platformy asystentów głosowych DuerOS, a także Apollo – otwartej platformy programowej do tworzenia własnych systemów dla pojazdów autonomicznych. Firmy mają też plan skonstruowania nowych procesorów przeznaczonych do uczenia maszynowego.

Produkty i usługi Intela mają zostać zoptymalizowane pod kątem gamy platform, produktów i usług Baidu. W ramach inwestycji obu stron w innowacje wykorzystywane będą wiodące technologie lntela: wysoce skalowalne procesory, pamięci masowe, fotonika krzemowa, specjalizowane układy do obsługi mechanizmów AI itd.

fot. Intel


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto