A A A

Wspominamy Communicatora

13 stycznia 2022, 09:00
4 kwietnia 1994 roku powstała firma Netscape Communications.
Wspominamy Communicatora

A raczej Mosaic Communications Corp, bo tak brzmiała jej pierwotna nazwa. Firmę założyło dwóch ludzi: Marc Andreessen i Jim Clark. Ten pierwszy był współtwórcą Mosaica – jednej z pierwszych działających w trybie graficznym przeglądarek internetowych. Drugi należał do założycieli Silicon Graphics.

Mosaic Communications wkrótce zmieniła nazwę na na Netscape Communications Corp. A najbardziej rozpoznawanym dziełem firmy była niezwykle popularna w swoim czasie przeglądarka WWW Netscape Navigator (w 1997 roku korzystało z niej około 90% internautów!) . Browser zadebiutował oficjalnie 15 grudnia 1994 roku. Początkowo Netscape Navigator bazował na kodzie przeglądarki Mosaic, lecz później został napisany całkowicie od nowa. Ostatnia wersja tego browsera (opatrzona numerem 9) ukazała się w roku 2008. Sama Netscape Communication została wykupiona przez AOL i przestała istnieć 15 lipca 2003 roku.

fot. Wikipedia


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto