A A A

Wtyczka dla Firefoksa szyfrująca połączenia z popularnymi serwisami

21 czerwca 2010, 10:04
Wtyczka dla Firefoksa szyfrująca połączenia z popularnymi serwisami

Electronic Frontier Foundation, we współpracy z Tor Project, wydało publiczną wersję beta nowego rozszerzenia dla Firefoksa, które pozwala na szyfrowanie połączeń ze stronami takimi jak Facebook czy Twitter.

Narzędzie automatycznie tworzy szyfrowane połączenie HTTPS dla witryn: Google, Facebook, Twitter, Wikipedia, The New York Times, The Washington Post, PayPal, EFF, Tor oraz Ixquick. Jednak mimo, że na pasku adresu znajduje się ikona zamkniętej kłódki oraz odpowiedni kolor rozpoznawczy, strony te nie są szyfrowane w 100%.

Dziennikarze portalu ZDNet zaznaczają na swoim blogu, że używanie protokołu HTTPS nie ukrywa adresu IP komputera i użytkownicy wciąż są podatni na śledzenie oraz wyświetlanie nieszyfrowanej zawartości ze stron trzecich.

Nowa wtyczka jest jednak warta zainstalowania w celu podniesienia swojego bezpieczeństwa w trakcie przeglądania internetu. Można ją pobrać ze strony https://www.eff.org/https-everywhere.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto