A A A

Wuj Sam oddaje pieniądze operatorom

4 listopada 2021, 07:00
Stany Zjednoczone zrekompensują koszty wycofania urządzeń firm Huawei i ZTE.
Wuj Sam oddaje pieniądze operatorom

Załatać dziury

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC, Federal Communications Commision) zaczyna przyjmować wnioski o wypłatę odszkodowań za wycofywany z eksploatacji sprzęt telekomunikacyjny koncernów Huawei i ZTE.

Suma przeznaczona na rekompensaty to 1,9 miliarda dolarów. O pieniądze mogą ubiegać się mali i średni operatorzy, mający mniej niż 10 milionów klientów. Termin składania wniosków upływa 14 stycznia 2022 roku. Jeśli zostaną one zatwierdzone, FCC wypłaci pieniądze w drugiej połowie przyszłego roku. Zwrot kosztów dotyczy wyłącznie sprzętu Huawei i ZTE nabytego do 30 czerwca 2020 roku.

Program refundacji wymienianych elementów infrastruktury telekomunikacyjnej został uchwalony przez Kongres w 2020 roku. Władze USA obawiały się bowiem, że sieci łączności (zwłaszcza 5G) zbudowane na bazie sprzętu koncernów Huawei i ZTE mogą mieć wbudowane tylne drzwi, których istnienia często domagają się władze w Pekinie.

Firmy korzystające z urządzeń Huawei i ZTE muszą pozbyć się chińskich technologii, o ile chcą ubiegać się o dotacje finansowe z prowadzonego przez FCC Funduszu Usług Powszechnych (Universal Service Fund).

fot. OpenClipart-Vectors – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto