A A A

Wydano Debiana 6.0

8 lutego 2011, 13:03
Wydano Debiana 6.0

W świecie Linuksa prawdziwe święto. Wydano szóstą wersję Debiana – jednej z najbardziej cenionych dystrybucji tego systemu operacyjnego.

Debian 6.0 (o nazwie kodowej Squeeze) wydany został po około dwóch latach ciężkiej pracy. W sumie dostępnych jest dziewięć wersji systemu, przeznaczonych dla urządzeń opartych na różnych architekturach sprzętowych. W przeciwieństwie do popularnego Ubuntu, Debian skierowany jest nie tylko do zwykłych użytkowników, ale także do profesjonalistów, którzy potrzebują rozwiązania pracującego w trybie serwera.

W systemie wprowadzono wiele zmian. Zaawansowani użytkownicy komputera docenią przede wszystkim wydzielenie tych fragmentów systemu, które nie są dostępne na zasadzie otwartego kodu. Programiści postarali się także, aby system uruchamiał się dużo szybciej. Pomyślano również o osobach instalujących Debiana z dysków USB – zyskują oni dostęp do specjalnych obrazów ISO.

Debian 6.0 udostępnia takie środowiska graficzne jak GNOME, KDE, Fluxbox czy Xfce. W sumie do dyspozycji użytkowników oddano blisko 36 tysięcy pakietów.

System można pobrać ze strony http://www.debian.org/releases/squeeze/debian-installer/.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto