A A A

Wyrzućcie chińskie telefony! – zaleca litewskie Ministerstwo Obrony

23 września 2021, 08:30
Rząd wykazał, że telefony Xiaomi mają wbudowane funkcje cenzury.
Wyrzućcie chińskie telefony! – zaleca litewskie Ministerstwo Obrony

No i kto ma rację?

Organ ds. bezpieczeństwa cybernetycznego litewskiego rządu poinformował we wtorek (14.09.2021), że niektóre telefony sprzedawane w całej Europie przez chińskiego giganta elektronicznego Xiaomi mają wbudowaną funkcję cenzury.

Smartfony moją wykrywać i cenzurować wrażliwe frazy, takie jak np. „Wolny Tybet", „Niech żyje niepodległy Tajwan" czy „ruch demokratyczny" i przesyłać informacje o użytkowniku do serwerów w Azji. Dlatego wiceminister obrony kraju stanowczo odradza kupowanie nowych chińskich telefonów i zaleca jak najszybsze pozbycie się tych już zakupionych.

Chińska firma odpowiedziała na zarzuty Litwy, że urządzenia, których jest producentem, nie cenzurują komunikacji użytkowników.

fot. Free-Photos – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto