A A A

Wysoka jakość w YouTube Premium

2 sierpnia 2019, 15:40
YouTube testuje funkcje pobierania filmów w rozdzielczości 1080p.
Wysoka jakość w YouTube Premium

Serwis YouTube w wersji abonamentowej (Premium) ma do zaoferowania udogodnienia takie jak brak reklam i możliwość pobierania filmów na urządzenia lokalne.

Niestety, dotychczas jakość materiałów oglądanych offline nie była większa niż 720p (nawet w przypadku, gdy oryginalny film miał większą rozdzielczość). Wystarczało to jeszcze kilka lat temu, ale wraz ze zwiększaniem rozmiarów urządzeń przenośnych klienci oczekiwali poprawy jakości obrazu.

Według doniesień serwisu Android Police niebawem sytuacja ta się zmieni. Subskrybenci będą mogli pobierać wideo jakości Full HD (1080p). W Internecie pojawiły się już pierwsze zrzuty ekranowe, pokazujące okna wyboru rozdzielczości (w tym 1080p) na urządzeniach działających pod kontrolą iOS-a i Androida.

Rzecznik YouTube'a stwierdził w rozmowie z serwisem The Verge, że usługa pobierania filmów w wysokiej rozdzielczości będzie oferowana początkowo za pośrednictwem aplikacji dla obu systemów i pojawi się w wybranych krajach, w których działa już YouTube Premium.

fot. Android Police


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto