A A A

Wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585

27 października 2014, 11:30
Luxury Audio Group Harman zaprezentował w tym roku wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585, który – jak zapewnia producent - umożliwia odtwarzanie muzyki z każdego źródła na zupełnie nowym poziomie.
Wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585

No 585 został wyposażony w potężny wzmacniacz klasy AB, dostarczający moc 200 W przy 8 Ω oraz 350 W przy 4 Ω, a do tego zapewniający szeroką różnorodność cyfrowych źródeł dźwięku, łącznie z wysoką rozdzielczością 32-bit/192kHz audio komputerowego i DSD za pośrednictwem USB.

Oprócz tego urządzenie posiada sześć wejść cyfrowych oraz cztery analogowe, w tym USB, wejście optyczne, coaxial, AES/EBU XLR i RCA. Wykorzystuje indywidualny sygnał zmiennej transmisji dla każdego z czterech analogowych wejść: jedno XLR i trzy RCA. Regulacja głośności oparta jest na dyskretnych 15-bit R-2R rezystorach i niskoszumnych zwrotnicach dla maksymalnej spójności sygnału i jak najszerszego pasma

Odseparowane regulowane liniowe końcówki mocy dla prawego i lewego kanału zastosowano dla wszystkich obwodów analogowych, by utrzymać maksymalną czystość sygnału. Każda końcówka mocy wykorzystuje 12 tranzystorów wyjściowych o mocy 200W na kanał przy 8 Ω.

Serce cyfrowego przetwarzania sceny audio tego modelu stanowi konwerter ESS Sabre 32-bit D/A z firmową eliminacją jittera i w pełni zbalansowanym i zróżnicowanym stosunkiem I/V (prąd do napięcia). Procesor audio Cmedia USB jest zdolny do asynchronicznego transferu danych najwyższej jakości rozwiązań DSD i plików PCM aż do rozdzielczości 192kHz/32-bit. Dla niższej rozdzielczości formatów audio udostępniono Harmanowską technologię Clari-Fi, która przetwarza i rekonstruuje dźwięk oraz jego utraconą szerokość pasma w skompresowanym formacie, odzyskując brzmienie hi-fi. W przeciwieństwie do ofert konkurentów, Clari-Fi nie działa na oślep dodając wyrównanie, poziom basów oraz inne efekty, które przywracają pierwotne wrażenia dźwiękowe.

Model No 585 wyposażony jest w wyjście stereo preamp/subwoofer z regulowanym 80Hz filtrem górnoprzepustowym do wykorzystania w systemie 2.1, oraz Ethernet, RS-232, IR i 12V trigger, dla możliwości podłączenia ze zintegrowanym systemem sterowania.

Dodatkowo Mark Levinson No 585 jest prosty w obsłudze dzięki swojemu podwójnemu panelowi frontowemu z pokrętłami oraz sześcioma przyciskami funkcyjnymi, które mogą być także używane za pośrednictwem pilota. Solidny, wytłaczany i obudowany aluminium panel frontowy ma dwa kolory: szczotkowaną czerń i charakterystyczne srebrne wykończenie z rozpoznawalnym akcentem firmy w postaci czerwonego wyświetlacza i LED-owych wskaźników.

Najnowszy wzmacniacz Mark Levinson No 585 dostępny będzie w sprzedaży na polskim rynku w grudniu tego roku.

Specyfikacja:

Moc i impedancja: 200W przy 8Ω

Wejścia analogowe: cztery (jedno XLR i trzy RCA)

Wejścia cyfrowe: sześć (USB, AES/EBU, dwa coaxial i dwa wejścia optyczne)

Wysokość: 7.6" [19,3 cm]

Szerokość: 17.1" [43,4 cm]

Głębokość: 19.9" [50,6 cm]

Waga: 74 lb [34 kg]

Cena: 49 990 zł


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto