A A A

Yahoo wycofuje się z Chin

3 listopada 2021, 16:00
Firma dołączyła do innych gigantów technologicznych, które opuściły Chiny ze względu na coraz trudniejsze warunki prowadzenia usług.
Yahoo wycofuje się z Chin

Yahoo po stronie poszanowania prywatności

Serwis CNN poinformował, że Yahoo nie będzie świadczyć usług w Państwie Środka. „Powodem jest coraz bardziej wymagające środowisko biznesowe i prawne" – powiedział rzecznik Yahoo.

Decyzja ma charakter symboliczny, bo działanie wielu funkcji Yahoo w Chinach było ograniczane stopniowo już od 2013 roku (dotyczyło to m.in. poczty elektronicznej i wiadomości). W 2015 roku firma zamknęła swoje biuro w Pekinie i zlikwidowała około 300 miejsc pracy.

Działalność w Chinach od dawna stanowiła nie lada wyzwanie dla zagranicznych firm, jednak z biegiem czasu jest coraz gorzej. Nie chodzi tu tylko o cenzurę (np. wyników wyszukiwania) i brak poszanowania prywatności użytkowników usług elektronicznych, ale przede wszystkim o szeroko zakrojone represje związane z regulacjami prawnymi dotyczącymi branży technologicznej, edukacyjnej, gier i rozrywki.

Przypomnijmy, że Google wyciągnął „chińską wtyczkę" już kilka lat temu, a LinkedIn (którego właścicielem jest Microsoft) w ubiegłym miesiącu poinformował, że zamknie swoją chińską stronę.

fot. Josh Borup – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto